Дуби – Архип Куїнджі

Дуби   Архип Куїнджі

У картині “Дуби” проти світла зображення надає величезної кроні дуба орнаментальну силуэтность і уплощает її, подібно барельєфу. Кольорові маси залишають враження величезності, значущості, епічного величі. Билинний характер “Дубів” не втрачає, однак, зв’язку з реальністю.

Художник накопичував враження від природи Криму. Аркадій Рилов згадує про дубових лісах маєтку Куїнджі, піднімаються до підніжжя Яйли. Разом з тим зображення виходить за межі реальної достовірності. Дуби як би втрачають відповідність із звичайними уявленнями про масштабах предметів…

Подібний гиперболизм форм надає художньому твору підкреслену височина. Художнє мислення Куїнджі збігається з характерними течіями мистецтва початку ХХ століття, переносять центр тяжкості змісту з матеріального зображення життєвих якостей та явищ на суб’єктивно духовне їх вираження за допомогою емоційної концентрації образу.

У романтичних, як ніби відвернених “Дубах” сучасність присутній у своїй гострої проблематики. В могутніх і величних деревах немов втілюються одвічні сили природи, протиставлені мінливості життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)