Дуби – Іван Шишкін

Дуби   Іван Шишкін

І. в. Шишкін – визнаний майстер живопису. Його картини дуже яскраві, колоритні. В своїх роботах він показує російську природу у всій своїй красі. Він показує сосни витонченими, а дуби – потужними. Ця любов до рідних краях пронизує всю картину “Дуби”.

Хочу зазначити загальний колорит картини. Гра світла і тіні дивує своєю натуральністю. Створюється враження, що ми знаходимося на цій галявині в лісі. Від полотна так і віє теплом, сонцем. Освітлення, яке показав Шишкін на картині, виглядає просто чудово. Сонячні промені проникають крізь широкі крони дерев, розсіюються і висвітлюють галявину. Шишкін намалював листя на деревах глибоким, насичено-зеленим кольором. Вони виглядають немов оксамит. Стовбури дубів показано могутніми, широкими, багаторічними. Вони нагадують мені російських билинних богатирів. Їх листя візерунчасті, несхожі один на інший.

В залежності від того, як падає сонячне світло, вони або затемнені, перебуваючи в тіні, або яскраво освітлені сонцем. Крізь зелену крону дубів ми бачимо синє літнє небо. Промені освітлюють галявину, наповнюючи її світлом, надаючи гірчичний колір. Ці тіні вийшли дуже легкими, майже невагомими. Вони дуже гармонійно вписуються в загальну картину.

Художник намалював вузеньку стежку, по якій зазвичай гуляють люди, відпочиваючи від повсякденної суєти і насолоджуючись краєвидом. Неможливо не помітити свіжість полотна, його колорит. Я думаю, що автор домігся такої виразності, тому що дуже тонко передав світло і колір у всіх його проявах, характерних для цього часу року. Робота вийшла дуже реалістичної та насиченою за змістом. Шишкін, як істинний цінитель природи, дуже тонко її показав, нагадуючи про те, що вона неповторна і її треба цінувати і берегти. Лише справжній майстер своєї справи може так тонко відчувати і розуміти її.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)