Дубовий гай – Іван Шишкін

Дубовий гай   Іван Шишкін

Композиційний лад картини становить зображення щільною, густо розрослася і уявній исполински піднесеної і неосяжної дубового гаю. Завдяки висвітленню створюється особливе, трохи навіть чарівне відчуття, ніби це зовсім не реальний ліс, а казковий, таємничо-прекрасний ліс, наділений загадковою сутністю. Створюється таке враження, що сам світ заграє з нами, турбує і веде наші думки, змушуючи забути всі можливі сумі, цілком занурившись в безкрайню і чарівну красу і принадність гаї.

Особливою атмосферою і настроєм є картина, роботи приголомшливого художника-пейзажиста Івана Шишкіна “Дубовий гай”. Полотно написане в 1887 році і в даний час зберігається в Київському державному музеї російського мистецтва. Краєвид “Дубовий гай” дуже виразний, відчутний, чуттєво-сприйманий. Дуби виписані з приголомшливою фактурою, особливим чином розкривається в даній световоздушной середовища. Світло лежить на деревах ковзаючими “пересветами” не прямим світловим потоком, а окремими сонячними просвітами з нерівним сяйвом, що виліплює обсяг самих дерев. Композиційний лад картини становить зображення щільною, густо розрослася і уявній исполински піднесеної і неосяжної дубового гаю. Завдяки висвітленню створюється особливе, трохи навіть чарівне відчуття, ніби це зовсім не реальний ліс, а казковий, таємничо-прекрасний ліс, наділений загадковою сутністю.

Створюється таке враження, що сам світ заграє з нами, турбує і веде наші думки, змушуючи забути всі можливі сумі, цілком занурившись в безкрайню і чарівну красу і принадність гаї. Саме зображення дубів вийшло великим, захоплюючим наше не тільки візуальна, але і все чуттєве сприйняття, дозволяючи повністю зануритися і стати частинкою цього пейзажу, цієї чудової дубового гаю, такий одночасно схожою на реальність і не схожою; одночасно є частиною нашого світу і частково зачарованою. Полотно написане дивовижним, характерним для ясної чіткої образотворчої школи дев’ятнадцятого століття, “почерком”. Все це підсилює відчуття живого, справжнього пейзажу. Пейзаж наповнений сильним природним духом, силою і енергією самої природи, річним чистим повітрям і свіжістю.

Компонування зображення нагадує зроблений випадково фотокадр, настільки безпосереднім, живим і дихаючим теплотою повітря і фарб вийшов пейзаж. Чарівну обстановку підтримують відносини тіні і світла. Згустки тіней і темних, контрастних ділянок надають полотну биття і пульсацію, зовсім як у живої істоти. Гілки біля дубів виписані викривленими лініями, що додає динаміку даному зображенню. Дубовий гай виглядає пишно, в ній ніби кипить життя, вона сама і є життя. Тут немає яскравих, обманивающе прекрасних фарб, тут тільки справжній світ, справжні фарби, щирість самої життя, вічна і тиха правда природи.

Світло і тінь тут на рівних правах, спільно існуючи і втілюючись у різноманітних втіленнях, образах і асоціаціях вони і складають окремі частинки в ціле, в єдиний, свідомо прекрасний битийно, реально існуючий образ. Світло і тінь – це і багатобарвні пейзажі, і графічні образи, і легкі недбалі этюдние роботи. Малювати самим світлом, і так його тонко відчувати і відчувати найменші зміни і перепади можуть лише справжні, геніальні творці, відчувають не тільки, як правильно діяти пензлем, але і вміють побачити головне в житті і вірно передати це бачення і розуміння світу через свої живописні твори. “Дубовий гай” – це серце всієї російської природи. І це серце велике, прекрасне і чисте, від нього виходить тепло і струмує життя, воно ніколи неизбудет. Якщо є російська природа – значить є і наше життя, значить все ще триває, продовжує дути вітер, світити сонце, продовжує зростати і розростатися чудова дубовий гай.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)