Дуель – Ілля Рєпін

Дуель   Ілля Рєпін

Жанрова картина зображує учасників дуелі після доконаного події. Художник дуже виразно написав особи учасників, особливо обличчя пораненого, який простягає руку з проханням про прощення і примирення.

Виразна і фігура другого учасника дуелі, зображеного на передньому плані праворуч. Знімаючи рукавички, він повернувся спиною до пораненого, даючи зрозуміти, що дуель закінчена і переможець – він. Небажанням примирення і гординею сповнена його поза. Тоді як у позі вмираючого – безпорадність і надія.

Рєпін надихнувся толстовської ідеєю всепрощення і хотів висловити її важливість для суспільства. Толстой Л. різко заперечував практику дуелей і наполягав на людському гуманізм. В основу теми та сюжету картини було покладено дійсний факт, який розповів художник один військовий судовий діяч про справу, разбиравшемся в суді р. Тули. Смертельна образа стала стіною між 2 чоловіками, і завдав її був поранений на дуелі, вмираючи, усвідомив все і просив пробачення.

Особливе значення в картині має пейзаж. Крім яскравої зелені трави і точної передачі лісової галявини, в ньому розкрилася типово репинська риса. Стовбури дерев на задньому плані осяяні промінням сонця. Це було зроблено майстерно і викликав велике захоплення в Італії на Всесвітній виставці.

З’явився стійкий термін “світло Рєпіна”. В результаті в той момент картина залишилася в Італії, в приватному зібранні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)