Дух Самуїла, покликаний до Саула чарівницею з Аэндора – Сальватор Роза

Дух Самуїла, покликаний до Саула чарівницею з Аэндора   Сальватор Роза

Сальватора Роза по праву вважають одним з родоначальників романтизму незважаючи на те, що він жив задовго до епохи 1800. За способом життя та характером творчості Троянда був романтиком, він протистояв загальноприйнятим нормам академічного мистецтва. Художник народився в Неаполі, навчався живопису в Франкадзана, Рібери і батального майстра Фальконе.

Свій шлях він почав з пейзажів, в яких відображав незвичайні прояви природи, бурі, катастрофи. Руйнування, тривога, очікування були темами його творчості, а бродяги і бандити – героями картин. У 1639 художник оселився у Флоренції, поступивши на службу до Медічі. Флорентійський період став найбільш плідним у його творчості. У 1649, залишивши придворну службу, Троянда виїхав в Рим і став вільним художником.

Він писав пейзажі і баталії, які перетворював в панорамні сцени битв на тлі расстилающихся пейзажів, звертався також до жанрових сцен, до міфологічним і релігійним сюжетам. Представлена картина типова для Троянда. Вона написана на біблійний сюжет. Цар Саул відправився в Аэндор, щоб отримати пророкування про кінець війни з филистимлянами. Йому явився дух Самуїла, його попередника, який сповістив його про майбутній ураженні… Інші відомі твори: “Морський пейзаж з розбійниками”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Битва”. Лувр, Париж; “Лісовий пейзаж з трьома філософами”. Картинна галерея, Дрезден.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Дух Самуїла, покликаний до Саула чарівницею з Аэндора – Сальватор Роза.