Дух весни – Альфонс Муха

Дух весни   Альфонс Муха

Навесні надихалися багато живописці. Одним з перших був художник італійського Відродження Сандро Боттічеллі. За що вона так любить? За пробудження від довгого зимового сну, за відродження життєвої енергії, за політ натхнення і творчої фантазії. А що ще потрібно художнику!

Свій варіант “весняної теми” є і в живописному доробку Альфонса Мухи. Три юних грації, що потопають у свіжій зелені і море квітів – ось, здавалося б, і весь зміст. Але назва картини повідомляє не про дівчат, радіють приходу цього довгоочікуваного часу року, а про настрій. “Дух весни” – ось що прагне передати чеський майстер пензля. І, звичайно, для нього надзвичайно важливий колірний колорит, покликаний передати цей самий дух радості і любові. Художник віддає перевагу м’яким, пастельним тонам.

Фігури дівчат теж по-своєму виразні. Одну з них ми споглядаємо збоку, на ній піднесена коричнева накидка. Погляд її спрямований на ту, що в центрі всього полотна, – тонка талія, в руках – вінок, легке літнє плаття, витончені ніжки, причому одна кокетливо піднята в дусі легкої еротики. І, нарешті, третя особа заднього плану, майже укрита в квітах і зелені, з томно напівзакритими очима, глибоко замріяна. Які ж вони різні!..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)