Два краба – Вінсент Ван Гог

Два краба   Вінсент Ван Гог

Картину “Два краба” Ван Гог написав у 1889 році, незабаром після виходу з Арльской лікарні. Мотив картини був навіяний гравюрою японського художника Кацусіка Хокусай. Французький журнал, в якому була надрукована ця гравюра, брат Тео надіслав Вінсенту за рік до цього. Зараз картину можна побачити в одному з музеїв Лондона.

Художник зобразив двох великих крабів, що лежать на поверхні столу. Композиція картини досить урівноважена: у ній немає нічого зайвого, як немає і глухих ділянок. Художник зображує натюрморт зверху, завдяки чому здається, що краби знаходяться на вертикальній поверхні. Їх форми змодельовані густими яскравими напівтінями, а на столі чорні тіні оточують їх жирним контуром.

Ван Гог використовує звичайне для своєї творчості контрастне протиставлення додаткових кольорів. Зелений фон написаний швидко, густими пастозними мазками. Купуючи на світлі яскравий жовтий відтінок, в тінях він стає майже блакитним.

Краби виписані набагато більш ретельно, художник підкреслив зернисту фактуру яскравих панцирів, приділивши увагу всім деталям. Круглі спинки світяться на світлі яскравими відблисками, а гострі, але мляві клешні стирчать в сторони.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Два краба – Вінсент Ван Гог.