Два рибалки – Клод Моне

Два рибалки   Клод Моне

Спокійне по своєму оповіданню полотно “Два рибалки” відноситься до кінця XIX століття. Воно написане великим Моне в стилі імпресіонізму, втім, як і всі його роботи. Рука художника пізнавана, легка, размашиста. Як завжди, фарби чисті, проте детальний розгляд видає імпресіоністичний характер суміші кольорів.

Змішання фарб шаленіє на річковій гладі, яка спокійна, тиха і мерехтить у підстав човнів, порушуючи штиль. Тут є гірчичний колір, що надає мулистий забарвлення сірого водойми, а також зелень тіней і віддзеркалень. Вкраплення бузкових відтінків скупими мазками злегка охолоджує теплу гаму річки. Напівсонні тони розриває яскрава зелень трави, густий і насиченою. Куточок стежки, захованої в трав’янистої рослинності, запрошує глядача до простого стояння і споглядання з острівця суші нудного процесу лову уявної риби.

Лист Клода Моне просто і зрозуміло. Наперекір неприйняття класичних прийомів живопису, його рибалки все ж пізнавані і чудаковати. Примудряючись писати товстим мазком, автор передав чітке зображення понурих людей, подекуди скляну тару в човнах, тонкі ниточки-вудки і реалістичність сцени з життя. Його картину можна віднести до побутового жанру. Нехай це не поширена тематика оповідання, але приваблива своєю безпосередністю. Такий шматок вихідного дня зрозумілий багатьом, хто бачить радість в лові дзеркальних риб. Кому не знайомий плескіт води і радість спійманого делікатесу? Запропонована тематика, здавалося б, орієнтована на чоловічу публіку за змістом.

Проте належність до кисті Моне, французький акцент творчості, імпресіонізм прошловекових епох і зразок початку цього напряму в живописі, – все напрошується в колекцію до будь-якого знавця і шанувальника цього жанру. “Два рибалки” по-своєму смішні. Вони сидять один навпроти одного, але мовчазні і далекі, по суті. Хто знає умисел цієї риболовлі? Бути може, це змагання або прекрасна таблетка від домашньої буденності. Вище стежки стоїть місто з метушнею буднів, або він ще спить у ранкових променях спокійною гами картини. Клод Моне – знавець характерів і справжніх людей. Він наділив своїх рибалок саме тієї сумом і тугою очікування, яку напевно бачив у далекому дитинстві, тиняючись вулицями Гавра біля водойм.

Художнє масло передало тишу і справжність процесу пересічної пари, яка знайома сучасникові, не дивлячись на вік роботи. Мабуть, це послужило зростання інтересу глядача до репродукціях “Рибалок” і бажання запросити їх в свою домашню колекцію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)