Дві чаклунки – Ганс Бальдунг

Дві чаклунки   Ганс Бальдунг

Знаменита картина Ганса Бальдунга Гріна “Дві чаклунки” або “Дві відьми, насилающие негоду”. Прилетіли чаклунки на козлі, який ліг між ними. З допомогою заклять і чаклунського відвару відьми готують негоду, і ось вже на небі з’являються криваво-червоні грозові хмари.

Композиція картини сходить до симетричних побудов італійського Ренесансу. Домінує людська фігура, силует якої утворює класичний трикутник. Ця зібраність композиційної побудови своєрідно поєднується з неспокійним ритмом зламаних ліній, дробностью чітко окреслених, немов металевих листів і пасом волосся, з напруженим виразом некрасивого обличчя. Образ позбавлений гармонійності італійських мадонн; він здається неспокійним і незграбним.

Подібна суперечливість, укладена в межах одного твору, типова для всього німецького Відродження, складаючи одну з основних його особливостей. Дослідник творчості художників северноного ренесансу Маргарет Салліван у статті “Відьми Альбрехта Дюрера і Ганса Бальдунга” показує, що картини Дюрера і Бальдунга з відьмами не були негативною реакцією на самі процеси відьом, так як масове “божевілля процесів відьом” або “ведовские процеси” будуть широко поширені в Європі тільки ближче до кінця XVI століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)