Дві Фріди – Фріда Кало

Дві Фріди   Фріда Кало

Картина “Дві Фріди” написана в 1939 році. Художниця писала сама себе. Матеріалами для написання твору послужили полотно і масло, розміри полотна складають на 173 173 сантиметри. В даний час картина зберігається в Мехіко, в Музеї сучасного мистецтва.

Нелегка доля Фріди Кало, автора картини, наклала відбиток і на її мистецтво. Реальність постає нам на її полотнах болючою, переломлених, сюрреалістичною. Фріда створює свою власну реальність, тікаючи в неї від справжнього життя і переживань, ховаючись від бід і численних хвороб. Напевно, в якійсь мірі, живопис була для Фріди Кало виліковує інструментом, що допомагає виплеснути те, що збиралося в її душі. В якійсь мірі, Фріда зі своїх власних полотен була сама для себе уявним другом.

Погляньмо ж на картину “Дві Фріди”. На ній дві жінки в святкових вбраннях сидять, тримаючись за руки. У обох жінок однакове обличчя. Їх грудні клітки просвічують, відкриваючи глядачеві яскраво-червоні серця з надрізаними артеріями. У руках однієї з жінок ножиці, а її білосніжна сукня окроплений кров’ю. На задньому фоні чорніють густі хмари.

Сумна картина, але і привід до її написання був не найприємнішим: Фріда писала її під враженням від розриву з чоловіком. Дієго Рівер також був мексиканським художником, і їхні стосунки були бурхливими і яскравими, і пережити розлуку було дуже важко для жінки. Кало говорила, що Дієго був закоханий в одну Фріду, а вона стала іншою, і зображує обох Фрід на цій картині. Одна з них мексиканська, інша європейська, про що можна судити по їх сукням.

Картина “Дві Фріди” наповнена болем, але, разом з тим, має величезну художню цінність. Незабутні образи, сила впливу, символізм, – все це робить її справжнім витвором мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.33 out of 5)