Дві гладильщици – Едгар Дега

Дві гладильщици   Едгар Дега

У творчості Дега не існувало поняття переваги яких-небудь соціальних груп чи верств над іншими, або проведення будь-якої паралелі, що порівнює людей грубого фізичного праці з представниками творчої середовища.

Життєва правда, підкреслена безпосередністю, без жодного присмаку фальші, передана в приголомшливій картині “Дві гладильщици”. Полотно примітно тим, що для його створення Дега застосував оригінальну техніку живопису. Спеціально використовувався грубий полотно, попередньо прогрунтувати, в результаті чого зображення на полотні ставало таким же, як у роботах, виконаних пастеллю.

Фарба застосовувалася добре висушена, і після її нанесення, на тканини створювався крейдяної ефект. Така техніка не вимагала покриття лаком, а полотно не піддавався руйнівній дії часу.

Особи працівниць виразні до гостроти. Що крахмальное білизна, розкладене на столі, що ганчірки, повислі на мотузці – це не просто атрибути праці гладильщиц, а важливі елементи, що дозволили створити цілісне сприйняття сюжету, і грають в побудові композиції не менш важливу роль, ніж самі працівниці.

Побудова колірної гами, манера написання картини, відмінна від попереднього гладкого стилю, властивого полотнам Енгра, виділяють полотно в особливий розряд творчих знахідок Дега.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)