Дві подруги – Анрі де Тулуз-Лотрек

Дві подруги   Анрі де Тулуз Лотрек

Зображені і оспівані Тулуз-Лотрек клоуни, балерини, танцівниці кабаре, дами “напівсвітла” та інші представники богеми донині здатні епатувати публіку. Картина “Дві подруги” або “Знедолені” як не можна краще транслює основні риси стилю митця, а також його світогляд і характер.

Дивна річ, але представник шляхетного стану, Тулуз-Лотрек, не ставився до пані “давньої” професії з гидливістю, холодною відстороненістю або суто професійним цікавістю, навпаки, він був їм другом, щирим співрозмовником. Все це ми можемо спостерігати в його творчості в цілому, а також конкретно в цій роботі.

На полотні ми бачимо двох дам “відомою” професії привільно розташувалися на м’якому дивані. Вони дуже тісно спілкуються між собою, їх відносини близькі і навіть інтимні, настільки, що ми можемо запідозрити між цими двома жінками почуття, які, втім, у художника ніколи не викликали ні осуду, ні осуду. Майстер не ставився до одностатевого кохання як до явища з ряду геть що виходить, швидше, як інші відомі діячі мистецтва – Роден, Курбе, він був не тільки толерантним у цьому відношенні, але і зачарованим жіночою любов’ю.

У кожній своїй роботі, незважаючи на графічний гострий лаконізм і химерний гнучкий малюнок, Тулуз-Лотрек неймовірно глибоко занурюється у внутрішній прихований світ своїх персонажів і ця робота не є винятком. Крім сюжетної відвертості полотно несе надзвичайну ніжність, розслабленість і інтимність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)