Дві сестри (Побачення) – Пабло Пікассо

Дві сестри (Побачення)   Пабло Пікассо

Історія сюжету цієї роботи проста і прозаїчна. Автор “підгледів” її в одному з госпіталів, де лікувалися повії. Варто уважніше придивитися до фігур, щоб зрозуміти весь сенс цієї зустрічі: на руках молодої жінки можна розгледіти немовляти. Безпутна мати віддає на піклування монастирю свою неждана дитя. В очах художника ця сцена набуває глибоке, біблійне значення і сенс.

Майстер в зображенні сцени відсилає глядача до фрескам Романика і мозаїки Візантії. Тут він точно передає пози і пластика фігур, складки одягу, самі особи героїнь. У скорботній покірності і без всякого осуду готова прийняти плід чужого гріха черниця.

Прохачка ж вражає глядача приречено безвихідного, відсутнім поглядом. Цікаво, що тінь відкидає тільки одна з жінок, та, яка принесла дитину. Ця тінь, як натяк на грішне минуле героїні. Жінки схилили голови один перед одним. У цій позі і прощення, і спокута. Єдине, чого немає в картині – надії, любові та віри.

Праведниця і грішниця – рівні перед Богом фігури. Звідси й подвійна назва, в якому ключовим є слово “сестри”. Иконическая естетика ще більше підкреслює християнське зміст картини. Настрій роботи підкреслено спокійна, холодна атмосфера, а сама композиція відрізняється статичністю, оскільки характерною для мистецтва середньовіччя, коли головним у будь-якій роботі був канон, набір правил, за якими створюється будь-яке зображення біблійного сюжету, пов’язаного з відображенням сакрального світу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дві сестри (Побачення) – Пабло Пікассо.