Дві таитянки – Поль Гоген

Дві таитянки   Поль Гоген

Поль Гоген зважився перебратися на Таїті не відразу. Шлях туди пролягав через французьку провінцію Бретань, яка знаходилася на віддалі від галасливого і богемного Парижа.

Художникам наступних поколінь майстер радив завжди мати перед очима образи персів, камбоджійців і єгиптян. А сам на довгі роки пов’язав життя з Полинезией і навіть обзавівся там новою дружиною.

Юну Техуру Гоген малював часто і охоче. То одну, То на тлі таитянских пейзажів, то поруч з іншими папуасками.

Тубільці далеко не завжди позували повністю одягненими – вони не соромилися наготи. А пружними жіночими формами можна було мимоволі замилуватися не тільки художникові. Можливо, що в Техуре Гогену бачилася Єва, перебуваючи разом з чоловіком з Едемського саду. А де ще їй було оселитися, якщо не в земному раю?

Чорняві, з підпеченими тілами, розкосі таитянки на картині “Дві жінки” тримаються скромно, але з гідністю. Якщо одна оголена до пояса, одягнена в темну спідницю, то на другій – біла накидка, і лише права грудь відкрита стороннім поглядам. Одна тримає блюдо з екзотичними фруктами, інша – рожеві квіти. При цьому руки її як би молитовно складені. Жовто-зелений фон гармонує зі смаглявим засмагою молодих жіночих тіл.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Дві таитянки – Поль Гоген.