Дві троянди на покривалі – Едуард Мане

Дві троянди на покривалі   Едуард Мане

“Троянди – морози”. Наскільки побитої вважається ця поетична рима, і все одно без неї – нікуди! Скільки разів у віках оспівана троянда, скільки поетів і художників надихалися нею і напевно вдохновятся ще не раз! І ніколи ця тема не буде вичерпана, як і сама тема кохання, уособленням якої троянда служить. Звичайно, перш за все, червона троянда. Вогонь, пристрасть, творче горіння – ось ті вже стали традиційними асоціації, які навіває троянда квітка.

А ось французький художник-імпресіоніст Едуард Мане обрав для картини, по-перше, всього дві троянди, і, по-друге, жовту і білу. Так і кортить поговорити в цьому зв’язку про символіку кольору: що, мовляв, жовтий – колір тривоги і печалі, білий – чистоти і непорочності. Може статися, художник намалював їх поруч саме для створення ефекту контрасту. А може, їм володів абсолютно інший задум – показати, наскільки тендітною і беззахисною буває ця краса, коли стебло зрізати безжалісною рукою, коли кинути квіти на стіл і залишити без рятівної вологи.

Мане немов навмисне не прагнув до буквального відображенню дійсності. В цьому він – типовий імпресіоніст. Ось і самі квіти троянди, та їх пелюстки намальовані так, ніби тремтять у просторі, їх буття хитко і ефемерне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Дві троянди на покривалі – Едуард Мане.