Дві жінки на вересковой пустки – Вінсент Ван Гог

Дві жінки на вересковой пустки   Вінсент Ван Гог

Ця робота, як багато картини раннього періоду, присвячена сцені селянського життя. За своїм задумом і композиції вона перегукується з “собирательницами колосків” Жана-Франсуа Мілле. Творчість цього видатного художника XIX століття дуже сильно вплинуло на художнє становлення Ван Гога, оскільки їх ідеали і погляди на теми селянського життя були дуже схожі.

Більшу частину полотна художник відводить неба, пофарбованому в теплі тони заходу, які вище переходять в зеленувато-рожеві відтінки хмарної димки. Сонце вже сіло, і пейзаж висвітлено його останніми променями. Однак дві фігури селянок залишаються темними, безликими і безіменними, зовсім не зворушені світлом. Вони знаходиться відносно недалеко від точки, з якої писався пейзаж, але при цьому мають схожість з двома монументальні статуями, що підносяться десь на горизонті.

Колір, якими написані жінки, нічим не відрізняється від кольору землі, на якій вони стоять, тому вони здаються неначе вросли в землю, стали з нею одним цілим. Ван Гог не раз використовував такі прийоми, щоб показати істинність селянського життя, їх нерозривний зв’язок з природою та землею, яка їх тримає і годує. Західні промені злегка висвітлюють плуг, що лежить біля селянок, і забарвлює горбки зораного грунту в теплі охристі, рожеві і коричневі тони.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)