Дві жінки, що біжать по пляжу – Пабло Пікассо

Дві жінки, що біжать по пляжу   Пабло Пікассо

“Дві жінки, що біжать по пляжу”, або просто “Біг” – картина, яка, як не дивно, належить до періоду класицизму у творчості Пікассо. Дивно, тому, що саме в цей період створювалися знамениті більше “традиційні” портрети Ольги Хохлової, дивовижні декорації до балетів, створені під впливом кубічних віянь, але втратили риси реалізму, натюрморти.

За твердженням Гертруди Стайн, подруги Пікассо і відомої меценатки, класичний період майстра можна назвати “періодом великих жінок”. Перебільшено пишна, гиперболизировано надута жіноча натура – лейтмотив багатьох робіт художника, таких як “Велика купальниця”, “Сидяча жінка”, “Сидяча оголена, витирающая ноги”. Безумовно, “Біг” – найзнаменитіша картина, даної стилістики.

Картина була написана на морському курорті в Бретані, куди Пікассо разом з дружиною і сином відправилися, щоб змінити знудила обстановку Фонтенбло.

В роботі використані чисті тони, особливо приваблює насичений синій колір, яким зображено і море, і небо, зливаючись воєдино. Пляж зображено дещо схематично, широкі протяжні мазки виразніше створюють скелясту поверхню, ніж піщану.

Все це навмисне спрощення фону покликане зосередити увагу глядача на головних героїнь. Це навіть не дами знаменитих “рубенсовских” форм – жінки Пікассо більш пишнотели. Незважаючи на величезні фігури в них не читається громіздкість і нерухомість, навпаки, героїні стрімко рухаються, підкоряючись якомусь невідомому нам пориву, тримаючись за руки, і закинувши голови з країнами волоссям. Сорочки на жінках то збилися, а то зовсім порвалися від бігу, видно їх повні груди. Однак героїнь це не турбує – вони вільні і у своєму русі, і в своїх відчуттях.

Згодом зображення картини “Біг” було перенесено на декорацію до балету “Блакитний експрес”, поставленому в 1924 році. До речі, вистава мала великий успіх, подання вийшло незвичайне і екзотичне. Над костюмами працювала сама Коко Шанель, в яких, як потім зізнавалися балетні, було незручно і незвично танцювати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Дві жінки, що біжать по пляжу – Пабло Пікассо.