Джанчотто наздоганяє Паоло і Франческу – Жан Огюст Домінік Енгр

Джанчотто наздоганяє Паоло і Франческу   Жан Огюст Домінік Енгр

Французький живописець і графік, представник академічної школи живопису, – Жан Огюст Домінік Енгр, – написав полотно “Джанчотто наздоганяє Паоло і Франческу” у період свого становлення і, як кажуть критики, з уже сформованим стилем письма. Сюжет роботи був надзвичайно популярний в європейській живопису XIX століття, але розглядалося, як міф або красива історія про нещасливе кохання реально існуючих персонажів.

В основі головної теми роботи Енгра лежить сцена викриття невірності дружини Франчески її нелюбимим чоловіком Джанчотто Малатестом, правителем Ріміні. Парадокс долі, але коханцем красуні був рідний брат Джанчотто, – Паоло. По реальним розповідями натовпу, або її буйної фантазії, розгніваний чоловік, той, що замахується якимсь знаряддям на свого суперника, застиг солодку сцену поцілунку в замок Градара в італійській провінції. Однак є інші версії місцерозташування подій – це Ріміні або Пезаро.

Не роблячи подальших відступів, можна зробити припущення, що у своїй роботі Енгр волів Градар і зобразив його похмурий інтер’єр з геометричним візерунком стін. Ілюстрація побудована на контрастах. Це стосується не тільки колірного рішення, а також образів – вохристій блідості старого, з поцяткованими зморшками похмурим обличчям і свіжості молодих тіл, яблучного рум’янцю і білизни шкіри. Як звичайно, автор не зациклювався на дрібниці, віддаючи перевагу великі деталі.

Однак увага до прикрас і нюансам одягу Енгр пустив у хід з майстерністю ювеліра. Тут і відкритий гаманець на довгому ланцюжку на зап’ясті Франчески, і тонкий клинок шаблі в піхвах, загострена взуття. А ось вбрання красуні переданий не зовсім точно, представляючи собою костюм європейської дами більш пізнього періоду, хоча прорізи на ліктьових ділянках – характерна деталь для одягу XIII століття, але жіноче плаття-роб виглядало не так. В роботі використані охристо-червоні кольори, червоні, цегляні і коричневі.

Відтіняє згусток теплих фарб одяг Паоло з блакитним сюрко і жовтої котте. Мабуть, цього контрасту у фарбах достатньо, щоб не заглушити простоту композиції і побудови сцени. Що ж стосується подальшої долі героїв, то сцена передувала швидкого вбивства обох винуватців гніву Джанчотто. Він заколов їх – свіжих, запашних і закоханих – Франческу і Паоло.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Джанчотто наздоганяє Паоло і Франческу – Жан Огюст Домінік Енгр.