Едуард, принц Уельський – Ганс Хольбейн Молодший)

Едуард, принц Уельський   Ганс Хольбейн Молодший)

Талант німецького майстра епохи Відродження Ганса Хольбейна був багатогранним. Він створив серії чудових гравюр, був блискучим рисувальником, але головне місце у його творчості займає портрет. Хольбейн-портретист уважно вивчав натуру, створював безліч попередніх малюнків, ретельно вибирав гармонійну композицію.

Майстер виконав перший в історії європейського мистецтва групової станковий портрет, в якому відобразив членів сім’ї Т. Мора. Одним з перших художник став поміщати в композиції деталі, предмети, що характеризують особу моделі. Хольбейн навчався живопису у свого батька Р. Хольбейна Старшого. Після подорожі по Північній Італії в 1518 – 1519 Хольбейн відкрив у Базелі власну майстерню. З 1532 він оселився в Лондоні і прожив там до кінця життя, ставши в 1536 придворним художником англійського короля Генріха VIII.

Портрет принца Едуарда у жанрі парадного портрета. З притаманною майстру віртуозністю їм був створений образ дитини і одночасно принца-правителя. Напис внизу закликає принца Едуарда слідувати славному прикладом свого батька. Інші відомі твори: “Портрет Дейн Сеймур”. 1536-1537. Музей історії мистецтва, Відень; “Портрет Генріха VIII”. 1538. Національна галерея Барберіні, Рим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Едуард, принц Уельський – Ганс Хольбейн Молодший).