Екстаз святої Катерини Сієнській – Помпео Батоні

Екстаз святої Катерини Сієнській   Помпео Батоні

Картина італійського художника Помпео Батоні “Екстаз святої Катерини Сієнській”. У творах раннього періоду творчості живописця Помпео Батоні на релігійні сюжети, в полотнах на алегоричні та міфологічні теми ретельна вирисовка деталей, витончена елегантність малюнка, холодні і барвисті тони, серебрящиеся в потоці рівного, без контрастів світла, свідчать про вплив на формування художнього стилю Батони живописної традиції майстрів болонської школи, чиї картини молодий художник копіював в Римі. Катерина Сиєнська, черниця-домініканка, свята католицької церкви, містик, походженням з сім’ї фарбаря.

Катерина Сиєнська з ранніх років віддалася вмертвіння плоті і мала видіння. Відмовившись від шлюбу, близько 1362 вступила в сестринство каються сестер Святого Домініка. Страшна чума в Італії на початку 1370-х років спонукала Катерину Сиенскую до самовідданої догляду за хворими. У легендах про її видіннях відчувається вплив легенд про Великомучениці Катерині: Катерина Сиєнська вважала, що заручена з Христом і на пальці носила видиме лише їй обручку. Її милосердя і бачення, аскеза і пророчий дар здобули їй повагу і популярність, навколо Катерини Сієнській згрупувався гурток однодумців.

Примирення італійських міст з татом і повернення його з Авіньйона у Рим, хрестовий похід з метою повернення святої землі під управління християн, перевлаштування католицької церкви – три головних завдання, виконання яких пристрасно бажала Катерина Сиєнська. Папа Урбан VI закликав Катерину Сиенскую до себе в Рим, де вона і померла. В 1461 році Катерина Сиєнська була канонізована. Пам’ять святий шанується в католицькій церкві 29 квітня. Катерина Сиєнська вважається покровителькою Італії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)