Ельбрус ввечері – Архип Куїнджі

Ельбрус ввечері   Архип Куїнджі

Відомо, що у творчості художника вершина Ельбрус займає особливе місце. Роботи Архипа Куїнджі прямо свідчать про те, що майстер довго вивчав гори. Знайома ціла серія робіт, присвячених Ельбрусу, де вершина відображена на полотні в різний час доби – вночі, вдень, ввечері і т. д. При цьому справа не тільки в особливому відношенні до мальовничим гірським контурам Кавказу, але й у дотриманні традицій імпресіоністів, які прагнули зображувати один і той же об’єкт в найдрібніших трансформаціях повітря і світла.

Представлена робота-одна з вечірніх зображень знаменитої вершини. Снігові піки на полотні є як би сполучною ланкою між ще світлим спокійним небом і землею, над якою вже згущаються сутінки і лише пронизливий рукав річки, оживляє краєвид. Колірний колорит відразу дозволяє визначити творця – улюблена синява, характерна і для багатьох інших робіт Куїнджі, таких як “Ефект заходу” або “Місячна ніч”.

Художник неперевершено зобразив повітря – вільний, сніговий, відчутний. Неймовірна техніка володіння кольором і світлом створили мальовничу вузьку річку, що перетинає полотно майже по діагоналі, переливчасту то від місячного світла, то від відблиску білосніжних вершин. Якби потрібно було підібрати лише одне слово для опису цієї роботи, то на розум, перш все, спадає – “велич”.

Великий талант, філігранна техніка і новаторство в кольоровідчуття дозволило Куїнджі створити грандіозне полотно, яке оспівує велич і поетичну красу чудового Ельбрусу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ельбрус ввечері – Архип Куїнджі.