Еней і його сім’я біжать з Трої – Пітер Рубенс

Еней і його сімя біжать з Трої   Пітер Рубенс

ЕНЕЙ – цар дарданов, син Анхиса і Афродіти, родич троянського царя Пріама. Еней народився на горі Іда і виховувався у гірських німф. Він спочатку не приймав участі в обороні Трої і виступив на боці троянців тільки після того, як Ахілл напав на землі дарданов. Еней бився з Ахіллом і Діомедом, але зазнав поразки і врятувався тільки завдяки допомозі Афродіти і Аполлона. Протегував Енею і Посейдон, який врятував пораненого Енея від Ахілла, щоб зберегти царський рід Дардана.

У ніч взяття Трої Еней намагався боротися, але отримав від богів наказ залишити місто. Він пішов з сином Асканием, дружиною Креусой, яка загинула невдовзі після втечі з Трої, і виніс на плечах старого батька Анхиса. З залишками троянців і священними зображеннями троянських богів Е. відплив на 20 кораблях на пошуки нового місця проживання. Під час подорожі він відвідав Фракію, Македонію, Крит, Пелопоннес і Сицилію, де помер Анхис, а звідти попрямував до Італії, але Гера послала страшну бурю, і егокорабли були відкинуті до Карфагену.

Тут героя закохалася цариця Дідона – засновниця Карфагена. Гера і Афродіта намагалися влаштувати шлюб Енея і Дідони, але Зевс наказав герою покинути Карфаген. Еней знову попрямував до берегів Сицилії, а потім прибув до Куми і з допомогою кумской сивіли спустився у підземне царство. Там тінь Анхиса передбачила його долю і майбутнє його нащадків.

Після цього Еней прибув до Лаций, де його радо прийняв цар Латин, дав герою землю для будівництва міста. Цар обіцяв Еней руку своєї дочки Лавінії, яка вже була заручена з царем рутулов Турном. Ображений Турн почав війну і загинув у поєдинку з Енеєм. Одружившись на Лавінії, Еней заснував місто, названий її ім’ям, і об’єднав місцевих жителів і троянців у єдиний народ латинян. В кінці життя Еней був вознесений на небо і став богом. Нащадками його сина Асканія вважали себе представники роду Юліїв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Еней і його сім’я біжать з Трої – Пітер Рубенс.