Еразм Роттердамський – Ганс Гольбайн

Еразм Роттердамський   Ганс Гольбайн

Ганс Гольбейн Молодший – німецький живописець Північного Відродження. Один з перших художників, який зробив наголос на світські, а не релігійні сюжети. Так, Гольбейн завоював прихильність публіки не тільки на батьківщині, але і за кордоном.

Розквіт його кар’єра почалася з 1515 року, коли він зі своїм братом переїхав в Базель, культурний центр і університетське місто. Це подія вплинула на його подальшу кар’єру, тому що дало значний поштовх в розвитку живописного таланту художника-початківця. Познайомившись з Еразм Роттердамський, найбільшим вченим, прозваним “князем гуманістів”, Ганс Гольбейн отримує свій перший великий замовлення на книжкову ілюстрацію.

Одночасно він пише портрет Еразма Роттердамського, який миттєво приносить йому славу. У цій картині він проявив себе як новатор, свідомо відмовившись від готичної традиції письма, яка до цього моменту переважала в німецькій живопису XVI століття. Живописний твір майстра має характерну пластичну моделировку, тому його стилістику не сплутаєш з іншими авторами того періоду. Перше, що спадає на думку, дивлячись на портрет вченого, це скрупульозність, точність і стриманість самого автора.

У портреті немає жодного натяку на вигадку, настільки точно все промальовано. Недарма Гольбейна називали майстром малюнка, а не живопису. Перш ніж братися за роботу, він досконально малював портрет, наповнюючи його необхідними деталями, а потім вже приймався за мальовничу промальовування. На портреті художника особа Еразма Роттердамського повно гідності і спокою.

Це полотно стало одним з найважливіших творів базельського періоду його творчості. Специфіка передачі дійсності, властива тільки Гольбейну – реалістичність майстерності художника і відсутність емоційного забарвлення у портретованих осіб. Портретний жанр – та область живопису, де Гольбейн реалізувався як художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Еразм Роттердамський – Ганс Гольбайн.