Эрминия і Вафрин знаходять пораненого Танкреда – Джованні Антоніо Гварді

Эрминия і Вафрин знаходять пораненого Танкреда   Джованні Антоніо Гварді

Поема Торквато Тассо “Звільнений Єрусалим” про перший хрестовий похід та його героїчних учасників стала джерелом сюжетів і тим численних полотен європейської живопису. Так, наприклад, у XVII столітті цей же сюжет з 19-ї пісні використав Нікола Пуссен. У виданні 1745 її проілюстрував гравюрами Пьяццетта.

Джованні Гварді писав свій цикл саме з цим графічним композиціям. Спочатку його роботи прикрашали віллу Д’есте, а згодом розійшлися по різних музеях і приватних колекціях. На полотні зображено момент, коли принцеса Антиохи і Эрминия знаходить гаряче улюбленого героя Танкреда, полонянкою якого вона була, пораненим після його смертельної битви з воїном султана Аргантом, труп якого поміщений на перший план. Вірний зброєносець коханого, Вафін, мусульманської одягом нагадує глядачеві про свою небезпечної розвідувальної вилазки в стан ворога.

Драматизм ситуації, підкреслений схвильованістю небесної сфери, бігом хмар, що розвівається плащ, пересічними діагоналями в побудові композиції кілька стушевивается явною театральністю відбувається, балетної позою горюющей царівни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Эрминия і Вафрин знаходять пораненого Танкреда – Джованні Антоніо Гварді.