Есфірь перед Артаксерксом – Андрій Рябушкін

Есфірь перед Артаксерксом   Андрій Рябушкін

Сюжет відбиває біблійну історію про те, як дружина перського царя Артаксеркса Есфірь просила милості у царя і чоловіка до юдейського народу, який задумав винищити улюбленець царя. царедворець Гаман. Артаксеркс не знав, що його дружина теж належала до юдеїв. Есфір одяглася в найкращий одяг і в усьому сяйві своєї краси і молодості, без запрошення прийшла до короля просити його не винищувати іудейський народ.

Цар сидів на царському троні і грізно подивився на свою дружину, посміла з’явитися до нього без поклику. Есфір від страху втратила свідомість, цар кинувся до неї і торкнувся її своїм жезлом. А це означало її недоторканність і милість від царя. Коли цариця прокинулася, вона повідала про своє походження з полонених євреїв, переселених з батьківщини ще вавилонським царем Навуходоносором і висловила своє прохання про помилування іудейського народу,

Артаксеркс не тільки підписав указ про помилування євреїв у всьому великому царстві, але і дав їм право захищатися і розправлятися з ворогами. В пам’ять про Есфірі, врятувала свій народ, було встановлено свято Пургим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Есфірь перед Артаксерксом – Андрій Рябушкін.