Ескот – Рауль Дюфі

Ескот   Рауль Дюфі

Картина написана в характерній для пізнього Дюфі манері. Каліграфічно точні лінії і прозорі, “безхмарні” тону передають атмосферу радісного пожвавлення і очікування захоплюючого видовища. Фігури на передньому плані виглядають злегка розмитими.

Можливо, таким чином художник прагнув показати їх в русі – адже на фотографіях рухомі фігури людей теж виходять розпливчастими. Створюється відчуття, що картина написана художником “легко і невимушено”, однак за уявною легкістю ховається величезний труд, який сам Дюфі називав “організацією навколишнього світу”.

У своїй роботі Дюфі був подібний досвідченому циркового художник, слідуючи правилу – яких би зусиль, поту і крові не коштував запаморочливий номер, публіка не повинна цього помітити. Їй треба лише здивуватися тій легкості та невимушеності, з якими гімнаст ширяє над ареною. Стрибки в Ескоті, настільки незвично побачені Рауль Дюфі, здавна є одним з найважливіших подій у житті великосвітської Британії. Своїм існуванням вони зобов’язані королеві Анні, останньої представниці династії Стюартів.

Проїжджаючи влітку 1711 року по Виндзорскому лісі королева побачила пустку, яка здалася їй дуже підходить для проведення перегонів. Негайно був відданий наказ очистити пустку від каменів і чагарнику, і 12 серпня того ж року в Ескоті відбулися перші стрибки з призовим фондом 100 гіней. Але в 1714 році королева Анна померла. Після її смерті немовля іподром в Ескоті знаходився майже у повному запустінні протягом тридцяти років. Лише у 1744 році стараннями герцога Кумберлендского, стрибки були відновлені.

В1813 році парламент прийняв постанову, згідно яким пустка в Ескоті навіки зберігалася для проведення перегонів. А в 1820 році тут побудували королівську трибуну. Але потрапити на королівську трибуну можна було лише за запрошенням монарха. Надзвичайно суворо призначалося і форма одягу відвідувачів скачок. До 1935 року, коли написав свій Дюфі “Ескот”, ці правила були вже не настільки суворі.

Залишилося лише одне обмеження – дами, присутні на бігах в Ескоті, неодмінно повинні бути в капелюшках. До речі, нітрохи не менш популярним великосветским розвагою в Англії, ніж стрибки в Ескоті, є регата в Хенлі, також відображена Дюфі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)