Етрета, Порт-Аваль – Клод Моне

Етрета, Порт Аваль   Клод Моне

З давніх часів одним із самих мальовничих місць вважається невелике французьке місто Етрета, притягує до себе туристів, любителів природи і художників своїми неймовірними гірськими кручами і скелями, зростаючими з морської води протоки Ла-Манш. Це місце ніколи не страждало від нестачі туристів, адже туди вже протягом не одного століття постійно з’їжджаються гості з усього світу.

Скелю, зображену на цій картині, малювали багато які художники того часу. Моне так підібрав фарби, що створюється враження, ніби море і небо злилися воєдино. Величезний скелястий стрімчак відкидає велику тінь на піщаний пляж. Далеко на обрії небо освітлене сонцем, яке також висвітлює гострі верхівки скель. Не можна не звернути увагу на незвичайну форму скелі. Через що утворилася в ній арки скеля нагадує собою силует величезного слона.

Художник часто бував на морських пляжах, захоплювався ними, він написав кілька десятків пейзажів, на яких зображував море у всій його красі. Не раз він відвідував і це узбережжя, де написав досить багато картин, на яких зображував скелю з різних ракурсів. Даний скеля зацікавив Моне ще в дитинстві своєю незвичайною формою. У 1883 році він все-таки зміг відвідати це місце, де і створив цю картину, назвавши її “Етрета, Порт-Аваль. Рибальські Човни Залишають Гавань”. Для написання цієї картини художник розташувався з західного боку скелі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)