Ежен Мане з дочкою у Бужівале – Берта Морізо

Ежен Мане з дочкою у Бужівале   Берта Морізо

14 листопада 1878 року у Берти Морізо і її чоловіка Ежена Мане народилася дочка Жюлі. За словами самої Берти, роль матері давалася їй важко, залишаючи менше часу для творчості. Тим не менш, вона завжди знаходила можливість, щоб помалювати. Весь 1881 рік сім’я провела у Бужівале, в будинку, біля якого був розбитий великий сад. Берта дуже любила в ньому бувати. “Ежен Мане з дочкою у Бужівале” – одна з робіт того щасливого періоду.

У картині виразно намічається власний стиль художниці, її полотна стають невимушеними і природними. Морізо часто залишала недопрацьованими цілі ділянки, за що її нещадно критикували, проте вона не надавала цим зауваженням ні найменшого значення. На полотні “Ежен Мане з дочкою у Бужівале” енергійність мазків досягла кульмінації. Це особливо помітно по зображенню одягу чоловіка. Однак головний персонаж тут зовсім не він, а сидить поруч з ним дочку.

Будучи терплячим дитиною, Жюлі часто позувала художникам. Дівчинка зображена на ескізі “Жюлі Мані, що сиділа на лійці” свого дядька Едуарда Мане, кілька портретів з її участю пише Огюст Ренуар. Для самої Берти дочка стала не тільки моделлю, але і джерелом натхнення. Як потім скаже біограф импрессионистки Анні Игонне, через портрети дочки Берта Морізо створила міст, який з’єднав мистецтво з життям.

Образ дівчинки промальований нежнорозовими світлими відтінками. Художниця реалістично зображує іскорки в дитячих очах, говорять про непідробний інтерес, з яким дитина грає з батьком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)