Фауст – Михайло Врубель

Фауст   Михайло Врубель

Триптих створювався для прикраси інтер’єру будинку одного з меценатів Морозових. Сюжет добре відомий не тільки, як основа численних літературних творів, але й завдяки опері Гуно. Художник часто звертався до оперним сюжетів і любив “писати” музику. Перша частина – молодий учень і ворог роду людського.

Контраст двох образів разючий, конфлікт роботи в протиставленні чистої юності, жадібною до всього нового і невідомого. Центральна частина триптиха – прекрасна Маргарита. Майстер писав цю частину роботи зі своєї дружини. Її цілком можна охарактеризувати, як гімн чистої любові і краси.

Завершує триптих – зрілий образ Фауста. Логічно зупинившись на ключових моментах твори великого поета і композитора, майстер звертає увагу глядача на найважливіші моменти життя кожної людини. Тут і недосвідчена юність, підвладна впливу пороку, світле і чисте почуття, і заслужено мудра зрілість.

Монументальність ідеї триптиха відповідає і монументальності її втілення. Три самостійних панно, пов’язаних однією великою темою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)