Фаворитка гарему – Ернст Рудольф Пайерлс

Фаворитка гарему   Ернст Рудольф Пайерлс

Фаворитка гарему Австрійський художник-орієнталіст Ернст Рудольф волів писати сюжети зі східним колоритом. Незважаючи на спрагу вражень і інтерес до Сходу, його тяга до марокканським і перським сюжетів проявилася лише в тридцятирічному віці. До цих пір Ернст Рудольф жив у Римі, а потім у Парижі, де спокійно писав звичні для європейців полотна. Приблизно з 1885 року Ернст повністю присвятив себе Близького Сходу, відображаючи сцени з життя перських султанів, побуту африканських паломників, архітектурних ансамблів і спекотного пейзажу.

Полотно “Фаворитка гарему” було написано Ернстом під впливом східних подорожей. Життя гарему автор знав практично зсередини, здійснюючи численні “вилазки” у Константинополь, Єгипет і Туреччину. Про його спостережливості і листі з оригіналу свідчать складні орнаменти на стінах і килимі, на якому розташувалися головні герої, до них ми повернемося трохи пізніше. Зверніть увагу на численні химерні арабески на керамічній мозаїці і в розписах стін. Подекуди “прозирає” персидська пальмета і складний витіюватий малюнок, точно переданий художником.

Велика кількість бургундського і карміново-червоного кольорів надають “Фаворитці” приперчений колорит. Затемнене простір вселяє глядачеві інтимність, якій конче персонажі. Тут багато напівтемряви і глибоких тіней, хоча, видно, що сонце пробивається крізь вітражі вікон різнокольоровими смужками. Східний гарем. Що знав про нього автор? Деякі гареми налічували до декількох сотень дружин і наложниць. Ернст не прагнув відобразити безчинства або хіть господаря.

Навпаки, пан у виконанні автора ніжний і чутливий, нарівні з його суворими рисами і явною втомою. То як нахилене тіло чоловіка і наскільки трепетно жести його фаворитки, можна судити про задушевного розмові персонажів. Гнітюча тиша і прохолода змушує уяву малювати зовсім скромний діалог персон напівпошепки.

Все полотно поцятковане приставками “підлозі”: напівтемрява, півтінь, опівдні, розмова в півтону і т. д. Ернст наділив героїв досконалої сімейною ідилією, немов немає в стінах палацу величезного скупчення жіночих особин різного віку. Бути може це та єдина, що дає поради своєму панові, дарує безмежну любов, не вимагаючи натомість слави і заохочення?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Фаворитка гарему – Ернст Рудольф Пайерлс.