Федотов і його товариші по лейб-гвардії Фінляндському полку – Павло Федотов

Федотов і його товариші по лейб гвардії Фінляндському полку   Павло Федотов

“Старші офіцери у нас всі чудові люди, але вони тримають себе часто в стороні від молодших Всі молодші офіцери або затяті хами, або хороші люди, так пригнічені проклятим безгрошів’ям. Кожен сидить у своєму кутку і знати не хоче…” – констатував А. Дружинін свої невеселі враження від офіцерів Фінляндського полку.

Зрозуміло, було між ними спілкування – і приятельское, і дружнє; збиралися і гуртки, вірніше сказати, компанії. Склався постійний коло дружби і Федотова. Володіючи “укладчивим” характером, він взагалі вмів сходитися і ладити з людьми. Природно м’який і спокійний, рівний і доброзичливий, він викликав приязнь і з усіма був хороший. “За жарти платили жартами,- згадував А. Дружинін,- і “артист Федотов” з його гітарою, фаготом, живописом, віршами, не завжди вдалими, і ніжним серцем, сам служив рясним приводом для дружніх насмішок… “.

Він був потрібен, угодний у всякій компанії, без подобострастничания і нав’язування себе. Життя ще з корпусу вчила його своєрідною гордості плебея, змушує уникати тих положень, де він міг бути принижений, вчила вміння уживатися, нікому не перечити і не задиратися, бути сообщительним, але не до кінця, розумну міру, і в спілкуванні своєму нікого не пускати всередину, залишатися на рівні общепонятного і загальноприйнятого. Це йому вдавалося, і вироблена звичка збереглася до кінця життя. Швидше за все, вона посилила його самотність пізніх років і обтяжувала, але він вже над нею не був владний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Федотов і його товариші по лейб-гвардії Фінляндському полку – Павло Федотов.