Ферма – Адріан ван де Велде

Ферма   Адріан ван де Велде

В історію мистецтва Адріан ван де Велде увійшов як яскравий представник голландської живопису XVII ст. Творчість художника відрізняв універсалізм. Він працював як офортіст, писав пейзажі, портрети, картини на міфологічні і релігійні теми, нерідко писав фігури в композиціях інших голландських майстрів.

Проте популярність А. ван де Велде придбав насамперед як пейзажист. Художник народився в сім’ї голландського пейзажиста, мариніста В. ван де Велде Старшого і перші уроки малярства отримав у свого батька. У своїй творчості він випробував вплив Ф. Ваувермана, але в його творах більше природності і простоти, вільного демократизму образів.

Свіжість і яскравість кольорових рішень також характерні для його живопису. При цьому пейзажі художника відрізняють вишукана ошатність, приукрашенность зображуваного, надають їм своєрідну идилличность. Такі його картини “Ферма”, “Корови на пасовищі” , “Пейзаж зі стадом корів” .

Романтичністю наповнені морські пейзажі А. ван де Велде. Серед них одне з найбільш відомих творів художника – “Берег моря в Схевенінгені” . Інші відомі твори: “Алегорія”. 1663. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Полювання”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ферма – Адріан ван де Велде.