Феєрверк біля мосту Регокубаси – Утагава Хиросигэ

Феєрверк біля мосту Регокубаси   Утагава Хиросигэ

На початку 1730-х років, під час правління восьмого сьогуна Есімуне по всій Японії лютував голод, холера поширилася, загинуло більше мільйона людей. Бакуфу наказав влаштувати грандіозний очисний фестиваль, виганяє злих духів голоду і хвороб, важливою частиною якого став феєрверк на мосту Регокубаси. Він пройшов 28 травня 1833 р. під назвою Кавабираки – “Відкриття річки”.

Феєрверк спостерігали з моста, з човнів або з численних закладів навколо моста. Відповідальними за феєрверк були глави двох фірм за його виробництва Кагия Яхэ з кварталу Асакуса і Тамая Итибэ з Регоку Хирокодзи. Тамая відповідав за феєрверк у верхній течії від мосту Регокубаси, а в нижній течії відповідальність ніс Кагия. Чорне небо у вогні феєрверку ханаби займає дві третини листа.

На річці видно найрізноманітніші човни. В центрі переднього плану зображена велика човен у вигляді будиночка – це якатабунэ, оренду такий човни могли собі дозволити тільки заможні городяни. Тут же плавали човни-магазинчики з ліхтариками на жердині, з яких продавалися закуски і спиртне, і човни, на яких грали музиканти. Рання версія гравюри вражає тонкістю, вивіреністю колірних відтінків. У пізньому варіанті колористичне рішення дещо прямолінійно, незважаючи на більш яскраво виділяються на тлі темного неба вогні феєрверку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)