Фідій показує фриз Парфенона своїм друзям – Лоуренс Альма-Тадема

Фідій показує фриз Парфенона своїм друзям   Лоуренс Альма Тадема

Спочатку Лоуренс Альма-Тадема став писати свої картини на середньовічні теми. Але коли в 1863 році він відвідав Апенінського півострову, його основною темою стала класична античність. А щоб у своїх полотнах зображати деталі тієї епохи максимально точно, він став займатися археологічними дослідженнями.

Приблизно в 480 році до нашої ери на священній скелі Афін стояв храм, який був зруйнований. Перікл попросив архітекторів того часу Иктинса і Калликрата побудувати новий храм, розташований на Акрополі і присвячений богині Афіні. В скульптурному оформленні храму брали участь всі відомі майстри. Фідій, один з найвидатніших скульпторів виконав загальну композицію і розробив план всього декору, більшу частину якого, і сам виконав.

Організаційними питаннями будівництва займався сам Перікл, головний державний діяч Афін. Скульптурне оформлення храму Парфенон повинно було славити богиню Афіну. На фронтонах були зображені боги Еллади – Зевс, Афіна, Посейдон, а завершував цей скульптурний декор храму фриз, з представленої на ньому урочистою процесією під час свят Великих Панафіней. Цей фриз, виконаний Лоуренсом Альма-Тадема, вважався вершиною класичного мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Фідій показує фриз Парфенона своїм друзям – Лоуренс Альма-Тадема.