Фігури на березі моря – Пабло Пікассо

Фігури на березі моря   Пабло Пікассо

У 1925 році Пікассо всерйоз захопився сюрреалізмом. Він і до цього був близький до основним постулатам цього напряму – звільнення розуму від логічних структур, класичної перспективи, прагнення до безмежного оголеного свідомості і психологічного автоматизму.

Однак на виході сюрреалізм Пікассо вийшов іншим, ніж у своєму традиційному поданні. У Пікассо він пластичний, емоційний, гармонійний, зі складним колоритом.

Картина “Фігури на пляжі” або “Поцілунок” – одне з найбільш відомих робіт, написаних у техніці сюрреалізму. На полотні зображено дві фігури, тіла яких перероблені в складні геометричні форми. Чіткі лінії, світлові контрасти, ідеально виточені деталі формують сплітаються фігури. На полотні панує яскраво виражений, навіть агресивний еротизм.

Як завжди художник спотворено зображує жінку, але в цей роботі вона набуває хижий, загрозливого характеру. Розклавши жіноче тіло на складові частини, перетворивши їх в ідеально гладкі, гострі елементи, героїня на полотні представлена як якийсь монстр.

Акцент в роботі зосереджений на обличчях героїв – широко розкриті роти, тягнуться одне до одного майже дотичні мови, гострі рівні зуби.

У сюжеті можна вгадати авторську галюцинацію, що переходить в імпульсивна рух аж до кричущої істерії.

Біоморфні фігури створюють навколо себе приємну атмосферу, яка змушує розглядати елементи роботи дуже довго і подумки сполучати ці “розпалися” шматки двох фігур.

Картина написана в яскравих тонах – сонячний жовтий і насичений блакитний, на тлі яких коричнево-чорний колорит малює головних героїв твору.

Робота має безліч трактувань: деякі вбачають у неї осуд похоті, інші стверджують, що вона втілення пристрасті, треті вбачають у ній особисте ставлення майстра до плотських утіх.

Як би те ні було, картина “Фігури на пляжі” стала вельми знаковим твором, так як саме вона послужила поштовхом до створення скульптур і взагалі звернення великого художника до пластичних форм мистецтва. Пікассо захопився створенням артефактів з дроту, цвяхів, дитячих іграшок, уламків меблів, картону.

Сьогодні цю незвичайну і сміливу роботу можна побачити в музеї Пабло Пікассо в Парижі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)