Филопемен і стара рабиня – Пітер Рубенс

Филопемен і стара рабиня   Пітер Рубенс

Картина фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Филопемен і стара рабиня”. Розмір картини 201 x 311 см, полотно, олія. Картина написана Рубенсом спільно з Франсом Снейдерсом і відома також під назвою “Филопемен, впізнаний старої рабинею”. Филопемен – знаменитий полководець і політичний діяч Стародавньої Греції; народився 253 році до нашої ери в Аркадії, в Мегалополе. Филопемен володів тверезим, сильним розумом, був чесний і безкорисливим, що не часто зустрічалося у політичних діячів тієї епохи.

На військове терені Филопемен вступив, беручи участь у завовательних походах Аркадії проти Спарти. Филопемен був працьовитий, жив дуже просто і сам працював на землі свого маєтку, розташованого поблизу від Мегалополя. Филопемен був переконаним патріотом Аркадії. Рідна стихія Филопемена – військова справа: він був насамперед полководцем з хорошими військовими здібностями; дипломатом Филопемен був неважливим. По всьому своєму моральному вигляду, повного суворого гідності, цей “останній грек” сильно був схожий на давнього римлянина.

На посаді гіппарха Филопемен поклав багато зусиль на покращення ахейської кінноти, на її навчання та зміцнення дисципліни, для чого він влаштовував безліч маневрів. В 208 році до н. е. Филопемен був обраний громадянами Аркадії ахейським стратегом, причому і в цій посаді почав з організаторської роботи: зайнявся перетворенням піхоти, змінив її озброєння і зблизив її з македонської, яка з часів Філіпа II і Олександра Великого вважалася кращою на Сході.

Протягом свого життя Филопемен вісім разів обирався ахейським стратегом. У 183 році до н. е. близько Мессени відбулася битва; ахейці були розбиті, сам Филопемен, отступавший останнім, був оточений ворогами, збитий з коня і узятий в полон. У Мессене Филопемена змусили випити чашу з отрутою. Так загинув останній чудовий політичний діяч Стародавньої Греції. Навіть противники Филопемена, римляни, мали повагу до його моральних достоїнств і, оволодівши незабаром після його смерті Грецією, пощадили статуї на честь Филопемена.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)