Філософ, освітлений місяцем і неповноцінних сонцем – Сальвадор Далі

Філософ, освітлений місяцем і неповноцінних сонцем   Сальвадор Далі

Картина “Філософ, освітлений місяцем і неповноцінних сонцем” була написана олією на полотні в 1939 році. Картини Сальвадора Далі 1938-1949 років відносяться до періоду його життя і творчості, іменованому “Американська мрія”. У ці роки автор перебував в Америці, разом зі своєю дружиною Галою, що, розлучившись в 1934 році з попереднім чоловіком, змогла, нарешті, стати дружиною Дали.

Період життя в Америці став для художника дуже продуктивним. Він проявляв себе у всіх галузях творчості, починаючи з картин і закінчуючи випуском власної газети. Його продуктивності та наполегливості в той момент життя позаздрили б багато. Дали подобалася Америка.

Влаштовувала вона його тим, що американці, на той момент, були відкриті всьому новому, що дало Дали можливість, якщо не бути понятим, то, принаймні, не потрапити в ряди засуджених за те, що не вписуються в загальноприйняті рамки. Нерозуміння гневило і переслідувала його в Європі, тому Америці він був невимовно радий.

Один випадок в Америці приніс Дали небувалу славу і залучив до його творчості безліч шанувальників. Керівництво універмагу в Нью-Йорку замовило Сальвадору оформлення вітрин. Художник, природно, зробив усе по першому розряду і у своєму екстравагантному стилі.

У підсумку, у вікні універмагу красувалася чорна атласна ванна, над якою була підвішена голова буйвола з закривавленим голубом в зубах. Ця композиція зібрала цілу юрбу, охочих подивитися і, в той день, по П’ятій авеню неможливо було пройти. Керівництво універмагу закрило експозицію, що не на жарт розлютило Дали. Він взяв у руки ванну і викинув її у вікно, через яке вийшов і був заарештований поліцією.

Цей випадок привернув багато уваги до особистості Дали, тому виставка в нью-йоркській галереї, яку пізніше провів художник, пройшла з величезним успіхом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Філософ, освітлений місяцем і неповноцінних сонцем – Сальвадор Далі.