Флейтист – Хендрік Тербрюгген

Флейтист   Хендрік Тербрюгген

Голландський майстер Хендрік Тербрюгген навчався живопису в Утрехті. У 1604-1614 він працював в Італії, де на його творчість сильний вплив зробило мистецтво Караваджо. Повернувшись на батьківщину, Тербрюгген став одним з найяскравіших представників утрехтського караваджизму.

Художник любив писати традиційні для послідовників Караваджо фігури музикантів, включати їх у жанрові композиції. Тербрюгген звертався до релігійних і міфологічних сюжетів. Його мистецтво життєрадісно по відчуттю, хоча створені майстром образи часом овіяні легким сумом. Застосовуючи різні ефекти освітлення і світлотіні, він створював м’які по своїй “пластиці” споглядальні образи. “Флейтист” – одне з кращих творів художника. Тербрюгген багаторазово звертався до цієї теми.

У Картинній галереї Касселя знаходяться два варіанти цієї картини. Інші відомі твори: “Пастух з флейтою”. 1620-е. Картинна галерея, Кассель; “Концерт”. 1626. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Яка Заснула Марс”. 1629. Центральний музей, Утрехт; “Ісав продає своє первородство”. Ок. 1627. Музей Тіссен-Борнеміса, Мадрид.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)