Фракійська дівчина з головою Орфея на його лірі – Гюстав Моро

Фракійська дівчина з головою Орфея на його лірі   Гюстав Моро

У своїй “червоної записній книжці” Моро зазначив про цю картину наступне: “Дівчина знаходить пливущую по воді голову Орфея та його ліру. Вона благоговійно дістає їх з річкового потоку. Ніжний жест”.

Орфей був музикантом і співаком, від звучання його ліри ліси і гори, пускалися в танок. Убитий горем після смерті своєї коханої Еврідіки, він відмовився поклонитися богу Бахусу, за що був розірваний на частини злісними Менадами, голову співака і ліру кинули в річку Ебро, за якою вони попливли до моря. Моро придумав поетичний фінал цієї історії: в його версії голову і ліру виявляє фракійська дівчина.

“Орфей” – одна з найпрозоріших картин художника. Тут він відмовляється від великої кількості характерних для його ранніх робіт символічних деталей і створює просту, але в той же час величну композицію. Картина була показана в Салоні 1866 року і придбана державою за 8000 франків. Виставлена ще при житті художника, вона виявилася єдиною постійно доступної для будь-якого глядача і тому стала найвідомішою його роботою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Фракійська дівчина з головою Орфея на його лірі – Гюстав Моро.