Фредерік Ріл на коні – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Фредерік Ріл на коні   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського живописця Рембрандта ван Рейна “Фредерік Ріл на коні” або “Кінний портрет Фредеріка Ріла”. Розмір картини 282 x 248 см, полотно, олія. У реальних портретах художника кінця 50-х і початку 60-х років 17 століття: у зображенні патриція Яна Сікса, в ескізах невідомих молодих євреїв або в безіменних “Двох негрів” багато суперечливого, дух рембрандтовских протиріч пронизує також замовлену роботу “Анатомія доктора Деймана”, збереглася лише в окремих фрагментах.

В цей час виникло, ймовірно, лише невелика кількість замовлених творів, найважливішими є дві майже одночасні композиції: “Змова Юлія Цивилиса” і “Груповий портрет синдиков суконного цеху” . В іронічному протиставленні, в діалектичній відображенні вони охоплюють минуле і сьогодення, дійсність і правду, могутність і межі людського колективу.

Глибоким змістом цих картин було те, що людина, це “непорозуміння” і “хаос”, це “протиріччя в самому собі” і все-таки – “щось чудове”, “зберігає істину” з іншого боку – цей “посудину невизначеності та помилок” цей “покидьок і слава всесвіту” , набуває все більшу силу в утвердженні життя, можливість існування залежить тільки від його рішення, що ця людина розкривається в постійному розвитку та становленні як, висловлюючись словами Спінози, “natura naturans” власного виду.

Звичайно, це зміст, ніколи не висловлене словами, було висловлено голландським художником Рембрандтом фарбами і формою. Воно дозріло в урочистому мовчанні “Благословення Якова” , воно перетворює героїв картин “Польський вершник” і “Фредерік Ріл на коні” у лицарів без страху і докору, подібно сонцю воно спалахує в латах “Олександра” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Фредерік Ріл на коні – Рембрандт Харменс Ван Рейн.