Фреска Хрещення Христа – П’єтро Перуджіно

Фреска Хрещення Христа   Пєтро Перуджіно

В числі кількох майстрів, запрошених папою римським розписувати Сикстинську капелу, був і П’єтро Перуджіно. На північній стіні, мальовничий фриз якої присвячений сцен з життя Христа, збереглися дві фрески цього художника.

Одна з них – “Хрещення” у роботі над нею Перуджіно допомагав хтось із його учнів, можливо, Пинтуриккьо, написав деякі фігури та пейзаж. Перуджіно зобразив Христа, що стоїть у воді, Іоанна Хрестителя – на камені, а вгорі – Бога Отця з ангелами. Живопис голови умбрийской художньої школи відрізнялася м’якістю і гармонією, красивими позами і жестами персонажів, плавною, круглящейся композицією картин.

Наприклад, всі другорядні учасники зображеної сцени – ті, хто дивиться на водохреща Христове і слухає далеко проповідей Ісуса та Іоанна, – хоча і стоять у різноманітних, невимушених позах, утворюють розходяться вліво і вправо дуги. Тонкий малюнок тіл, драпіровок, річки Йордан і гір поєднується з м’якими, насиченими і глибокими квітами, якими написана фреска: жовтим, червоним, блакитним, оливковою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)