Фрески вілли Мачерелли. Молода жінка приймає дари від Венери і трьох грацій – Сандро Боттічеллі

Фрески вілли Мачерелли. Молода жінка приймає дари від Венери і трьох грацій   Сандро Боттічеллі

Одна з фресок збереглися вілли Марчеллі зображує групу з чотирьох молодих жінок у давньоримських шатах, придатних до стоїть навпроти них молодій дамі, і вручающий їй свої дари. Прийнято вважати, що це Венера і три грації, що символізує цнотливість, красу і любов, однак жодних доказів цього в даний час немає.

Венера відіграє провідну роль і в другій фресці. Вона вручає свій дар, оповитий покривалом, нареченої, поряд з якою стоїть купідон; в даному контексті це натяк на одруження, на честь якого виконані розпису. Венеру супроводжують три Грації. Фоном сцени і тут служить сад.

Символічний дар, який приймається нареченої від Венери і її німф – найвищі скарби душі, чесноти, якими визначається моральне досконалість, і які прикрашають прекрасний образ дами.

Ця композиція – своєрідний акт поклоніння ідеальної дамі і галантне побажання їй. Легкі фігури Венери і Грацій окреслені вібруючої лінією, кожен вигин якої висловлюється на відтінки емоційних переживанні, переданих в композиції. Її вишукану красу посилює колірна гамма, в яку входить поєднання золотисто-бежеватого з м’яким рожевим відтінком і зеленого з ніжно-фіолетовим. Для силуету нареченої більш характерні прямі і строгі контури, її сукня пофарбовано у густий колір. Композиція будується на ритмі парних фігур, відокремлюваних від земної героїні дії просторовим рішенням.

Образи Грацій відрізняються чудовим витонченістю. Здається, що їх легкі повітряні шати коливає повітря. Але ця рухливість має не фізичну, а небесну природу. М’яка хвиля волосся спадає на плечі, утворюючи золотисто-рудуватий ореол навколо голови; риси обличчя позначені тими ж хвилястими контурами, що і загальний силует фігури. Звивиста лінія обтікає фігури, з’єднуючи їх гармонічні співзвуччя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Фрески вілли Мачерелли. Молода жінка приймає дари від Венери і трьох грацій – Сандро Боттічеллі.