Гайд-парк, Лондон – Клод Моне

Гайд парк, Лондон   Клод Моне

У Лондоні Моне зустрічає Добіньї і Піссарро, з яким працює над видами Темзи і туманами Гайд-парку. Для ефектів туману важко було вибрати час вдаліше. Зима 1870-1871 років в Лондоні – найгірша за всі століття.

Присутність туману особливо відчувається у видах Моне на парламент, відкритий лише роком раніше, Грін-парк, Гайд-парк і Лондонський Пул. Він сам любив лондонський туман, у чому і зізнавався Рене Жимпелю: “Лондон мені подобається більше, ніж англійська сільська місцевість. Так, я обожнюю Лондон. Він як маса, як ансамбль, і при цьому такий простий. Найбільше мені подобається лондонський туман. Як англійські художники дев’ятнадцятого століття могли писати свої будинки цеглина за цеглиною?

На своїх картинах вони зображували навіть цеглу, що вони навіть бачити не могли. Лондон я люблю тільки взимку. Влітку місто хороший своїми парками, але це не йде ні в яке порівняння з зимою і зимовими туманами: без туману Лондон не був би красивим містом. Туман надає йому дивовижну масштабність. Під його таємничим покровом одноманітні, масивні квартали стають грандіозними”. Згодом він неодноразово приїжджати в Лондон і напише більше лондонських пейзажів, ніж будь-який з відомих художників. У Лондоні і Моне і Піссарро багато працювали.

Роки потому Піссарро писав англійської критику Уинфорду Дью-Хьорсту : “Ми з Моне захоплювалися лондонським пейзажем. Моне працював у парках, а я, живучи в Нижньому Норвуда, в той час чарівному передмісті, займався ефектами туману, снігу і весни. Ми писали з натури. Ми також відвідували музеї. Звичайно, ми були під враженням від акварелей і картин Тернера і Констебла, полотен Старого Кроума. Ми захоплювалися Гейнсборо, Лоуренсом, Рейнолдсом і іншими, але особливо нас вражали пейзажисти, поділяли наші погляди на пленер, світло і швидкоплинні ефекти. Серед сучасних художників нас зацікавили Уатс і Россетті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Гайд-парк, Лондон – Клод Моне.