Галантний Арлекін і Коломбіна – Жан Антуан Ватто

Галантний Арлекін і Коломбіна   Жан Антуан Ватто

Картина французького живописця Антуана Ватто “Галантний Арлекін і Коломбіна”. Розмір картини 36 x 26 см, дерево, олія. Ватто зобразив у своїй картині персонажів комедії дель арте. Комедія дель арте – італійський професійний театр, що використовував маски, пантоміму і буфонаду.

В основі подання комедії дель арте був лише короткий сценарій, актори імпровізували прямо на очах у глядачів. В середині 18 століття два найбільших венеціанських драматурга Карло Гольдоні і Карло Гоцці поклали кінець імпровізованій грі акторів. Особи героїні та герої були частково закриті чорною напівмаски, говорили вони на італійському літературній мові.

Інші персонажі спілкувалися на різних італійських діалектах, і кожен був одягнений у традиційний для цього способу костюм і маску. На сцені комедії дель арте з’явилося більше сотні персонажів. Серед них були улюблені, без яких не обходилося жодне подання. Це влюбливий і скупий венеціанський купець Панталоне, слуги – шахрай і веселун Брігелла, простодушний і незлобивий Арлекін, винахідливий Пульчинелла, спокусниця Коломбіна; хвалько і боягуз Капітан, говорун Доктор, педантичний, настирливий Тарталья, Закохані і інші персонажі.

Актор грав одну і ту ж роль до глибокої старості. Заміни однієї маски інший акторів у трупі були абсолютно неможливі. Улюблений публікою чарівник сцени Арлекін – головний організатор інтриги. Головним сценічним мовою Арлекіна в італійській комедії масок були кульбіти, ляпаси і паличні калатала, які він роздає, то сам отримує.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Галантний Арлекін і Коломбіна – Жан Антуан Ватто.