Галеаццо Санвитале, князь Фонтанелатто – Франческо Пармиджанино

Галеаццо Санвитале, князь Фонтанелатто   Франческо Пармиджанино

Картина Пармиджанино “Галеаццо Санвитале, князь Фонтанелатто”. Розмір картини 109 x 81 см., дерево, олія. Вже в ранній період Пармиджанино проявив себе як видатний портретист, вміє вражаюче акцентувати аристократичне благородство своїх моделей і огортати їх, завдяки эмблематическим деталей антуражу, аурою багатозначною таємниці.

Такий портрет Галеаццо Санвитале, написаний художником в 1524 році. Незважаючи на військову атрибутику, картина пронизана тонким аристократизмом і стриманим гідністю. Заслуговує уваги сповнене духовності і благородства обличчя молодого князя, що дивляться прямо на нас допитливі уважні очі.

Портрет займає особливе місце у творчості італійського майстра – це єдиний жанр, в якому мистецтво маньєризму зберігало відомий контакт з дійсністю. Портрети Пармиджанино, колишнього поряд з Бронзіно найбільшим портретистом маньеристического напрямки, відзначені великою суперечністю, але представляють досить значне естетичне явище.

Деякі з них несуть виразний відбиток кризовості світосприйняття майстра: образ людини в них позбавлений яскравою характерності і повнокровністю, репрезентативність створюється зазвичай не героїчної значущістю образу, а пишнотою і пишністю аксесуарів. Але, з іншого боку, художник зумів вловити в душі сучасника внутрішній надлом, замішання, неспокій, що повідомляє ряду його портретів тривожну одухотвореність, нотки прихованої душевного болю або глибокої меланхолійної задумі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Галеаццо Санвитале, князь Фонтанелатто – Франческо Пармиджанино.