Гамаюн, птах віщаючи – Віктор Васнецов

Гамаюн, птах віщаючи   Віктор Васнецов

Віктор Васнецов впродовж всього свого життя цікавився і досліджував міфологію та фольклор Давньої Русі. Всі його твори просякнуті духом старовини. При одному погляді на будь-яку з його картин з міфологічним або казковим сюжетом навіть не виникає сумніву, що саме так і виглядали герої давнини.

Теж саме можна сказати і про картині “Гамаюн, птах віщаючи”, написаній в 1897 році. Гамаюн у слов’янській міфології – це птах з жіночим обличчям і грудьми, вісниця бур, ураганів. Вона володіла чудовим голосом і могла передбачити майбутнє тільки особливим людям, які її чують і розуміють навіть серед звуків природи: у зливі дощу, шум трави, в пориві вітру. Люди вважали, що Гамаюн – це посланниця бога, що зв’язує два світи, пророкує події.

На полотні зображена птах з тривожним обличчям жінки, вона сидить на витонченому дереві, і дивиться кудись удалину. Сильно контрастують чорні крила на яскравому, сяючому тлі – сильні, пластичні, готові до польоту. Ось-ось змахне крилом і злетить. Дуже заворожує в цій картині суперечливе настрій: одночасно спокійні, але і в той же час буйні фарби, умиротворена природа і диссонирующая Гамаюн.

Деякі мистецтвознавці вважаю, що крила – це символ відродження. Надалі творчість Васнецова сприяє розвитку таких стилів як символізм та модернізм. В тому числі і завдяки Віктору Васнецову було відроджено і передана наступним поколінням унікальне творчість і міфологія слов’янських народів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гамаюн, птах віщаючи – Віктор Васнецов.