Гаммерфест. Північне сяйво – Костянтин Коровін

Гаммерфест. Північне сяйво   Костянтин Коровін

У 1894 році меценат Сава Мамонтов реалізовує давно задуману подорож до Скандинавії, куди бере з собою Костянтина Коровіна. В “програмою” цього дослідницько-туристичного туру відвідування найбільш північних міст Росії та північних країн. Однією з важливих точок – містечко Геммерфест в Норвегії, відноситься до числа самих північних точок материка. Ця поїздка перетворилася на цілий цикл північних картин і етюдів, найважливішим з яких є “Геммерфест. Північне сяйво” – квінтесенція краси і самобутності цього краю землі.

Картина характерна і за задумом, і за композицією, і по колірній палітрі. Тут глядач може повною мірою насолодитися різними сторонами дарування російського живописця. Суміш реалістичного пейзажу, фантасмагорії і імпресіоністичної стилістики – полотно дійсно заворожує і захоплює.

Ми бачимо чіткі обриси акуратних норвезьких будиночків, обступающие вузький водний канал, по якому неспішно пливуть човни без вітрил. Ця буденна картина перетворюється самим фантастичним чином в світлі чарівних фарб північного сяйва. Холодна темна вода відображає таємничі відблиски, а повітря наповнюється особливою атмосферою – ніби весь світ завмер, спостерігаючи за фарбами, люб’язно надані небом.

Композиція картини нарочито витягнута по вертикалі. Це підкреслюється не тільки обраної авторам геометрією полотна, але і стоять суворими будинками, спрямованими вгору, тонкими щоглами суденець, каналом, уводящим погляд до горизонту, і, звичайно, вертикальними смужками світла, зображують північне сяйво.

Простір картини відтворює цілу кольоро-світлову містерію, і тут художник продемонстрував своє майстерність. Темний нічний колорит різко розбавляється колірними плямами, які ковзають по будівлям і відображаються безліччю відтінків у воді рябоватой вузького каналу. В результаті вийшов дивовижний міський пейзаж, що поєднує в собі і реалістичність мальовничих будівель і романтичний підхід до сприйняття, і импрессионистское настрій, який передає всі чари природи, здатний перетворити і оживити буденний міський ландшафт.

Картина “Геммерфест” стала однією з найбільш знакових і впізнаваних робіт Костянтина Коровіна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гаммерфест. Північне сяйво – Костянтин Коровін.