Ганна Павлова в балет Сильфіди – Валентин Сєров

Ганна Павлова в балет Сильфіди   Валентин Сєров

Валентин Сєров завжди був близький до театру, особливо до музичного. По-перше, тому, що його батько був відомий музикант, і ще більш відомий критик. По-друге, це обумовлено часом – кінець XIX століття був ознаменований стиранням кордонів між видом мистецтв – синкретичність і синтетичність були оголошені головними девізами.

“Ганна Павлова в Сильфіді” являє собою малюнок, що передбачив афішу для приватного театру Дягілєва над якою працював художник. На синьому полотні, майстер зобразив крейдою граціозну балерину – Анну Павлову, яка вважалася уособленням російського балету, застиглу в па. За цим ескізом були виготовлені афіші в повний зріст знаменитої танцівниці і розклеєні по всьому Парижу, де проходили в цей час “Російські сезони”. Незвичайні плакати не тільки привернули увагу, а викликали справжній переполох.

І сьогодні, дивлячись на цю роботу, не втомлюєшся захоплюватися гнучкою фігурою знаменитої балерини – тоненький стан, зігнуті руки, витончені ніжки в пуантах і пишну сукню. Здається, фігура зроблена суцільно з кришталю. Надзвичайна майстерність художника – безперечно. З ким тільки не порівнювали Павлову, зображену на плакаті: з чарівним хмарою, грайливим полум’ям, кружащим осіннім листком. У цій скромній за сюжетного наповнення картині, Сєров нез’ясовним чином зумів одними лише лініями створити шедевр. Витончений образ, статичний і вишуканий, володіє внутрішньою динамікою – грезиться, що ось-ось балерина “зісковзне” з полотна і постане перед нами у всій своїй чарівності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Ганна Павлова в балет Сильфіди – Валентин Сєров.