Гармонія в червоних тонах (Десерт) – Анрі Матісс

Гармонія в червоних тонах (Десерт)   Анрі Матісс

Однією з найяскравіших, навіть сліпучих картин Матісса є “Червона кімната”. На ній зображено інтер’єр кімнати, в якій жінка накриває на стіл. Композиційна структура повністю заповнюється вихором чистого кольору, яким заповнена вся поверхня полотна, навіть скатертину на столі зливається зі стінами. Всі предмети інтер’єру нарочито написані плоскими. Спрощення форми тільки підкреслює спосіб вираження ідеї майстра, дивовижна гра фарбами і підкреслений орнамент форм створюють настрій цієї роботи.

Три роки Матісс проводить на Сході. В цей час в ньому все сильніше і сильніше пробуджується потяг до зображення безпредметною краси. Абстракція в його творчості є відображенням абсолютної відчуженості від суєти реального світу.

З точки зору майстра, такий погляд на світ марокканця або араба. Матісс, зосереджений на відчуженої красі, використовує прийоми примітивізації натури і “надання” чистого кольору основного завдання впливу, останнім майстру вдавалося особливо добре. Палітра з 3-4 основних фарб вимальовує всі образи. Так, “Танець” написаний синім, зеленим і червоним, “На терасі” – ліловим, рожевим, синім і зеленим. Обмежена колірна гамма тим не менш пробуджувала і пробуджує у глядачів цілий потік відчуттів, не залишаючи байдужим нікого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гармонія в червоних тонах (Десерт) – Анрі Матісс.