Гаррік між музами Трагедії і Комедії – Джошуа Рейнолдс

Гаррік між музами Трагедії і Комедії   Джошуа Рейнолдс

Девід Гаррік був одним з найвидатніших англійських акторів. Успіх йому приніс не тільки його незвичайний талант, але і його вміння рекламувати себе. Зокрема, йому вдалося умовити самих знаменитих художників написати з себе портрети – як в різних ролях, так і в житті.

Зроблені за цим картинам гравюри користувалися не меншим попитом, ніж листівки і плакати з кінозірками – в наші дні. Гарріка писали Помпео Батоні, Томас Гейнс-боро, Ангеліка Кауфман, Френсіс Хейман, Вільям Хогарт і, звичайно ж, герой нашого випуску.

Причому Рейнолдс, будучи близьким другом Гарріка, просив його позувати йому неодноразово. Перед вами портрет, який вважається найбільш вдалим. Композиція картини очевидним чином перегукується з популярним сюжетом “Вибір Геракла” , експлуатованих багатьма живописцями, починаючи з епохи Відродження.

Герой у роботах, написаних на цей сюжет, робить болісний вибір між Пороком і Доброчесністю. Як, мабуть, відомо читачеві, Геракл обрав Чеснота. Рейнолдс ж, скориставшись класичної “схемою”, вписує в неї зовсім інших персонажів. Замість Пороку перед нами постає Комедія, замість Чесноти – Трагедія. І Гаррік, не мудруючи лукаво, вибирає першу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Гаррік між музами Трагедії і Комедії – Джошуа Рейнолдс.